Likom Gusto ERP – Satış Pazarlama

Büyük ve orta ölçekli kuruluşlar için geliştirilmiş
Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı

Satış PazarlamaSatın AlmaÜretim PlanlamaStok YönetimiFinansMuhasebeİnsan KaynaklarıSabit KıymetBütçe - Gelir GiderBPMDaha Fazlası

Satış & Pazarlama

Likom Gusto Satış – Pazarlama modülü ile, satışa sunulan ürünlerin, uygun fiyat ve koşullarda müşterilere sunulması, istenen kalitede, kararlaştırılan miktarlarda ve zamanında teslim edilmesi süreci kolaylıkla gerçekleştirilir. Müşteri memnuniyeti ön plana çıkarmayı hedefleyen modülümüz dinamik fiyatlama, sözleşme yönetimi, risk yönetimi gibi bir çok güçlü özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Satış Pazarlama modülü, tekliften siparişe kadar olan tüm süreçlere kolaylıkla hâkim olunmasını sağlar. Sözleşme Takibi sayesinde, yapılacak tahsilatlar ile beklenen ödemeler eşleştirilebilir. Ayrıca sözleşme kapsamında yapılan özel anlaşmalardaki iskonto ve fiyat farkı gibi faturalar, otomatik hesaplanarak oluşturulabilir.

Pazarlama Faaliyetleri Düzenleyerek Rekabette Güç Kazanın

Mevcut ve gelecekte çalışabilecek potansiyel müşterilerin tanımlanması ve bu müşterilere yönelik pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesi artık çok kolay. Kampanya dönemlerine bağlı olarak özel fiyat, iskonto ve ödeme koşulu listelerinin ve promosyon şekillerinin oluşturulması gibi faaliyetler ile öne çıkın. Mevcut ve gelecekte çalışılabilecek potansiyel müşterilerin tanımlanması ve bu müşterilere yönelik pazarlama faaliyetlerinin en hızlı şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Risk Yönetimi ile Finansal Planlamalarınızı Düzenleyin

Rekabet ortamında firmaların finansal planlamalarını ve müşterilerinin performanslarını ölçme ihtiyacı gün geçtikçe daha önem kazanmıştır. Müşterilerin ödeme gücünü, firma için oluşturduğu risk oranını takip edebilmek iş dünyasında önem verilen bir konu haline gelmiştir. Satış modülümüzdeki dinamik Risk Yönetim Sistemi de, bu ihtiyacın bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Satış süreçlerinin tümünde carilerin riskleri detaylı bir şekilde izlenebilmektedir.

satis

Genel Özellikler

 • Potansiyel Müşteri / Müşteri İşlemlerinin İzlenebilmesi
 • Risk Yönetimi
 • Sipariş Durum Analizleri
 • Satış Süreçlerinin Etkin Yönetimi
 • Onay Tanımları
 • Fiyat Listesi, İskonto Yönetimi
 • Kampanya Yönetimi
 • Sözleşme Yönetimi
 • Satış Personeli Bazında Takip
 • Müşteri Memnuniyet Anketleri
 • İşlemlerin Dövizli Takibi

Sözleşme Modülü, Tutarsal ve Miktarsal Kontroller

Satış Pazarlama süreçlerinde, Sözleşme Yönetimi ve Takibi özelliği ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda teklif aşamasından fatura aşamasına kadar tüm işlemlerin miktarsal ve / veya tutarsal kontroller ile izlenebilmesini sağlar. Stok ve hizmetlerin alış ve satış fiyatları fiyat listesi olarak tanımlanabilir. Tanımlanan fiyat listeleri teklif, sipariş, irsaliye ve fatura hareketlerinde seçilerek fiyat yönetimi kolaylıkla sağlanabilir.

Her Satış Adımında Onay Süreçleri

Tüm Gusto modüllerinde olduğu gibi, satış modülünde de sipariş onayı, üretim onayı, üst yönetim onayı gibi seviyeli onaylar tanımlayabilirsiniz.

360 Derece Performans Değerlendirmesi Yapın

Bölge ya da personel bazında dönemsel satış kotaları tanımlayarak hedeflerinize yürüyen yolda emin adımlarla ilerleyin. Yapılan satış hareketlerini personellerle ilişkilendirme ve gerçekleşme oranlarını hızlıca takip ederek performans değerlendirmeleri yapın.

Çok Yönlü Belge Bağlantıları

Satış Pazarlama modülü ile hareketleri, Talep-Teklif-Sipariş-Sevk Emri- İrsaliye- Fatura şeklinde zincir olarak aktarabilirsiniz. Aynı zamanda bu zincirden herhangi biri ya da birkaçı atlanarak yukarıdaki sıra takip edilmek suretiyle de direkt aktarım yapmak mümkündür (Sipariş-İrsaliye-Fatura gibi). Ayrıca Alış Faturası ya da Alış İrsaliyesini direkt olarak Satış Faturasına aktarabilirsiniz.

Orta ve Büyük ölçekli işletmeler için sektör bağımsız geliştirilen Likom Gusto ERP, gereksinim duyulan tüm iş süreçlerinin verimli ve güvenilir şekilde yönetilmesini, her seviyede yöneticinin dinamik parametrelerle etkin sorgulamaları gerçekleştirmesini ve doğru kararları zamanında almalarını sağlayan bir Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımıdır.