Likom Gusto ERP – Stok Yönetimi

Büyük ve orta ölçekli kuruluşlar için geliştirilmiş
Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı

Satış PazarlamaSatın AlmaÜretim PlanlamaStok YönetimiFinansMuhasebeİnsan KaynaklarıSabit KıymetBütçe - Gelir GiderBPMDaha Fazlası

Stok Yönetimi

Likom Gusto ERP Stok Yönetimi Yazılımı; ürün, ara ürün ve malzeme stoklarını, planlanan seviyelerde tutup, stok devir hızlarını sürekli izleyerek, maliyetleri en aza indirirken aynı zamanda yetersiz stok problemlerini ortadan kaldırır.

Depolarınızı Kusursuz Bir Şekilde Takip Edin

Ayrıntılı depo yönetimi sayesinde depolar ve bulundukları yerler bazında stoklar izlenir. Aynı stok hareketinde tek depoya veya birden fazla depoya ürün giriş-çıkış işlemleri yapılabilir. Depolardaki stok seviyelerini takip edebilir ve asgari seviye belirleyebilirsiniz. Anlık stok miktarları izlenebilir, çoklu depo yönetimi ile lokasyon bazlı malzeme takipleri yapabilirsiniz.

Seri/Lot Yönetimi

Stoklara Seri/Lot Numarası atayarak satış öncesi ve sonrası izlenebilirlik yeteneklerini arttırabilir, Seri/Lot Numarası bazında değişen ürün özelliklerini esnek tanımlı kategoriler üzerinden değerlendirip raporlayabilirsiniz. Seri/Lot numaraları bazında rezervasyon takibi ve detaylı maliyet hesaplaması yaparak maliyetlerinizi yönetebilirsiniz.

Rezervasyon Özelliği

Sipariş, sevkiyat, depo ve iş emri belgeleri bazında tekli ya da çoklu stok rezervasyonları oluşturarak malzeme akışlarınızı kontrol edebilir ve Sipariş, Üretim, Sevkiyat ve Satınalma süreçlerinde malzeme terminleme ve alokasyon çakışmalarını engelleyebilirsiniz.

stok-yonetimi

Dinamik Kod (Konfigüratör) Yönetimi ile Yeni Kod Açma Gereksinimini Ortadan Kaldırın

Likom Gusto ERP Dinamik Ürün Yönetimi Yazılımı ile, stoklara ait değişken özellikler (en, boy, kalite, renk, yoğunluk vb.) Dinamik Özellik olarak veya istenirse formüller ile tanımlanarak kod açma gereksinimi minimize edilir, ürün dinamik özellikleri ile Ürün Ağacı/Rota Seçim formülleri tanımlanarak tek bir Ürün Ağacı/Rota üzerinden birden fazla ürünün Ürün Ağacı ve Rotası detaylandırılarak analiz edilir.

Dinamik Kod (Ürün Konfigüratörü): Üretim süreçlerinin daha kolay ve kısa sürede oluşturulmasına ve planlanmasına imkan verir. Stok yapısına uygun oluşturulmuş dinamik kod tanımlaması ile işletmenin stok ve üretim takibini önemli oranda kolaylaştırır, aşağıdaki işlemler sayesinde olası yanlışların önüne geçersiniz.

Dinamik Özellikli Fiyat Listeleri: Ürün Dinamik Özellikleri ya da Ürün Dinamik Özellik kombinasyonları bazında fiyat listesi tanımlanabilir. Fiyatlar, ham bir sabit fiyat üzerine Dinamik Özellik ya da Dinamik Özellik kombinasyonları bazında değişkenlik gösteren ek fiyatlar şeklinde hesaplanabilir.

El Terminali ve Barkod Yönetimi

Mal alış, sıcak satış, depo transferi, sevkiyat, işçilik ve tezgah kullanımı gibi uygulama alanlarında, tanımlanan barkod formatlarının okutularak, Gusto ERP’ye anlık ya da belirlenen periyotlarda aktarımını sağlar. Üretim hareketleri, depo transferi, depo sayımı, malzeme kullanımı, tezgah kullanımı ve işçilik kullanımında barkod yönetimi ile süreçlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Orta ve Büyük ölçekli işletmeler için sektör bağımsız geliştirilen Likom Gusto ERP, gereksinim duyulan tüm iş süreçlerinin verimli ve güvenilir şekilde yönetilmesini, her seviyede yöneticinin dinamik parametrelerle etkin sorgulamaları gerçekleştirmesini ve doğru kararları zamanında almalarını sağlayan bir Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımıdır.